28 Haziran 2013 Cuma

Organizer Diktim

Evimizde en çok toparlanmaya ihtiyacı olan oda bilin bakalım hangisi? Evet, tabiki çocukların odası. Özellikle kızımın aklınıza gelebilecek herşeyi biriktirme merakı, dillere destan bir halde. Mesela; biz evde birşeyi kaybedersek veya bulamazsak ilk kızımın çantalarına veya dolabına bakarız. Büyük ihtimalle de orada buluruz. Tabi, aradığımızın dışında daha neler neler buluruz.
Sonuç olarak; şiddetle düzenlenmeye ihtiyacı olan bir odam ve elimde tok duran parça kumaş olarak çok uygun fiyata aldığım bir kumaş vardı. Çözümü; bizimkilerin ıvır zıvırlarını düzenlemek için bir organizer yapmakta buldum. Ve de kısa sürede bunu fiiliyata döktüm. İşte kapı arkasına astığımız düzenleyici ve toparlayıcımız;

Önce istediğim ebatlarda kestim kumaşı ve bir arkadaşıma kenarlarını yeşil iplik ile overlok yaptırdım. Sonrasında ise, istediğim ölçülerde cepler diktim. Ceplerin boylarının ve enlerinin farklı ölçülerde olmasını özellikle istedim.




Sonuç olarak; tahmin ettiğimden de daha çok şey koyabildiğim için, benim adıma başarılı bir çalışma oldu. Kızım adına da, kendine yeni saklama ve biriktirme alanı bulduğu için ayrı bir başarı oldu.











2 yorum: